Dobrodošli na spletni strani Strelskega društva Štefan Kovač Turnišče, ki je bilo ustanovljeno leta 1974.

Markoji dvojni naslov državnega prvaka

Minulo soboto in nedeljo je na centralnem strelišču v Ljubljani potekalo 20. državno prvenstvo v streljanju z MK orožjem. Najuspešnejši streled prvenstva je bil član Strelskega društva Štefan Kovač Turnišče in reprezentant Slovenije Robi Markoja. Osvojil je dva naslova državnega prvaka v obeh disciplinah, v katerih je tekmoval.

Uspešen tako v kraljevi disciplini, kot v ležečem položaju

V kraljevi disciplini v trojnem položaju je bil najboljši z vrhunskim rezultatom 1168 krogi, drugi je bil Grosupeljčan Željko Moičevič (1167), tretji pa Rajmond Debevec iz Olimpije (1166). Markoja je z vso konkurenco pometel tudi v disciplini 60 leže, kjer je nastreljal 595 krogov, Debevec je bil drugi (594), tretji pa Andraž Dovč iz SD Tabor Ježica (594).

MK puška 3x40 člani
1. Robi Markoja (SD Štefan Kovač Turnišče) - leže 398, kleče 386, stoje 384 - 1168

V boj za olimpijske kvote

Za Markojo je že dobršen del sezone z malokalibrskim orožjem. Za njim so kljub nadležni poškodbi poškodbi kolena že solidni nastopi na svetovnih pokalih v Fort Benningu v ZDA in v Beogradu. Konec julija in v začetku avgusta Robija Markojo čaka še vrhunec letošnje sezone Svetovno prvenstvo v vseh strelskih disciplinah v Muenchnu. Glede na to, da svetovna prvenstva v streljanju potekajo na vsaka štiri leta, gre za najpomembejše strelsko tekmovanje, takoj za olimpijskimi igrami. V Muenchnu se bo Markoja podal tudi v boj za kvoto za nastop na OI v Londonu 2012.